Açılmamış kanatların büyüklüğü bilinmez - André Gide

Merhaba! Ben Oğuz Mustafa HADRA..

Uludağ Üniversitesi İşletme bölümü ve Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret bölümü mezunuyum. Evliyim, Ankara’da yaşıyorum. 2006′dan bu yana bilişim sektöründe çeşitli pozisyonlarda profesyonel olarak bulunmakta ve yenilikçi iş fikirleri üzerine projeler geliştirmekteyim.

Hakkımda daha fazlasını merak edenler için geriye dönüp bakmak gerekirse;

Hayatımda en çok cevap vermek zorunda kaldığım “Büyüyünce Ne Olacaksın?” sorusuna ilkokul sıralarından itibaren yüzlerce kez “Bilgisayar Mühendisi” yanıtını vermeme rağmen lisede Eşit Ağırlık alanından mezun olan bir teknoloji tutkunu olarak bildim kendimi..

Lise yıllarında donanım, yazılım ve yeni teknolojilere olan aşırı ilgim nedeniyle sektördeki gelişmeleri sürekli yakından takip ettim. Sanal alemin başarı fırsatlarından haberi olmayan sıradan bir internet kullanıcısı olmak yerine bu sonsuz dünyaya kendimden birşeyler katabilmek, üretebilmek adına yazılım/tasarım öğrenmek üzere birçok girişimde bulundum. Türkiye’de web girişimlerinin başladığı ilk yıllarda ise internet dünyasının döngüsünü tanımak, gelişimine bizzat şahit olmak ve bilgi edinimlerimi hızlandırmak amacıyla küçük ve orta çaplı birçok amatör projede yer aldım.

Üniversite öğrenimim süresince Kariyer, “Girişimcilik“, Kişisel Gelişim, “Yönetim ve Organizasyon” ve “Liderlik” konularına ilgi duyarak, katıldığım konferanslarla ve seminerlerle kendimi geliştirmeye devam ettim.

2006 yılında Ekonomi ve Finans Uzmanı Mehmet Hadra‘nın EkoPusula.com adlı web sitesinin kuruluş aşamasında Proje Koordinatörü olarak görev aldım, yayın hayatı süresince Genel Yayın Yönetmenliği görevinde bulundum.

2007 yılında Türkiye ve Dünya’dan tüm spor gelişmelerini sunan spor haber portalı SporStudyo.com‘u kurdum ve Proje Yöneticiliği görevini üstlendim. Reklama dayalı gelir modeline sahip spor haber portalı çalışmalarımız süresince Türkiye’de internet yayıncılığı anlayışını, benzer portal yapılarının sahip olduğu avantajlarını/dezavantajlarını ve yoğun piyasa rekabetini derinlemesine analiz etme fırsatı yakaladım. İnteraktif iş fikirlerine ticari boyut kazandırılması ve stratejik yapılandırmalar yönünde değerlendirmelerde bulunarak deneyim kazandım.

SporStudyo.com’un Ağustos 2008′de satın alınmasıyla birlikte Alan Adı ve E-Posta alanlarında faaliyet göstermekte olan TR.TC markasını da bünyesinde bulunduran Boğaziçi İnternet Teknolojileri‘nde Genel Müdür pozisyonuna geçerek ürün ve hizmetlere yönelik global pazarlama stratejilerinin belirlenmesi, operasyonların yönetilmesi, mevcut servislerin yeni ihtiyaçlara göre geliştirilmesi, lokasyon bazlı ürünlerin çeşitliliği ve verimliliğinin artırılmasından sorumlu oldum.

Aralık 2009 – Mayıs 2010 tarihleri arasında askerlik görevimi tamamladım.

Eylül 2010′dan bu yana, Blogcu ve TR.TC gibi büyük projelerin kurucusu olarak Türk internet sektöründe birçok başarıya imza atan BerilTech‘in yeni projesi Şirketçe‘de Proje Yöneticisi olarak görev almaktayım.

Sektörel fikir paylaşımlarınız, soru, öneri ve tüm merak ettikleriniz için İletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

 
This site is using Web Stats, created by emailextractor14.com